Misja szkoły:

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"

Zebrania z rodzicami
W dniu 5 grudnia 2016r. zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się od godziny 16.30.
Spotkanie w przedszkolu odbędzie się 7 grudnia 2016r. (grupa najmłodsza i najstarsza).
Reforma oświaty

Informacje dotyczące reformy oświaty:

strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej

strona internetowa Kuratorium Oświaty w Katowicach

Zapraszamy do naszego nowego przedszkola

Czytamy Sienkiewicza

5 mają 2016r. nasza szkoła uczestniczyła  w Ustanowieniu Rekordu Polski w kategorii
Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza.

Organizatorem akcji było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Dąbrowie Górniczej z niezmierną radością przyjęto wiadomość o ustanowieniu roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, wybitnego pisarzai Polaka oraz patrona szkoły.

Pierwszy polski noblista w dziedzinie literatury urodził się 170 lat temu na Ziemi Łukowskiej, w Woli Okrzejskiej. Jego twórczość „ku pokrzepieniu serc” wniosła nieoceniony wkład do skarbnicy kultury narodowej. Kształtowała postawy patriotyczne wielu pokoleń Polaków, podkreślała ideały: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w sposób szczególny pragnęło uczcić sienkiewiczowskie rocznice organizując uroczystości jubileuszowe.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 przyłączyła się 5 maja 2016 r. do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez w/w muzeum – ustanawiania rekordu Polski w kategorii:„ Jak największa liczba osób czytająca wspólnie Sienkiewicza”.

Czytanie dzieł Noblisty odbyło się w dokładnie w dniu 170. rocznicy urodzin pisarza.

O godzinie 1000 na sygnał dany przez nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Marcina Kwietnia, 169 zebranych uczniów klas III- VI oraz pracowników szkoły, w wyznaczonej strefie rozpoczęło głośne czytanie fragmentu „Potopu”, rozdział VII. Wynik pomiaru czasu czytania wyniósł 1,54 min.

Nad ustanowieniem rekordu czuwał niezależny świadek - Pani Małgorzata Jędryczka, pełnomocnik dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Henryk Sienkiewicz oprócz opowiadań, nowel, listów oraz powieści pisał bajkii legendy. Po ustanawianiu rekordu wszyscy zebrani wysłuchali fragmentów: „Legendy żeglarskiej” czytanej przez Dyrektora Szkoły - Pana Macieja Szaniawskiego, „Bajki” przez uczniów oraz opowiadania pt.”Dwie łąki” przez Panią Zofię Kamińską, nauczyciela biblioteki.

Spotkaniem upamiętniającym postać Henryka Sienkiewicza rozpoczęto kolejny etap konkursów oraz imprez czytelniczych.

Oprac. Małgorzata Flaszanauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5 w Dąbrowie Górniczej

opis dokumentutypdata

Regulamin Rekordu Polski

pdf27-04-2016[ Pobierz ]
1 301 kB
ZAPISY NA GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Informacja dotycząca zapisów dzieci na gimnastykę korekcyjną znajduje się w "Strefie Rodzica" w zakładce "Komunikaty i ogłoszenia".

Światowy Dzień Wody 2016

INFORMACJA O ODWOZIE UCZNIÓW

Odwóz uczniów ze Strzemieszyc Małych po lekcjach odbywa się wg poniższego harmonogramu:

• poniedziałek  - godz. 13.00 i 15.00
  • wtorek            - godz. 13.00 i 15.00
  • środa              - godz. 14.00 i 15.25
  • czwartek        - godz. 14.00 i 15.25
  • piątek             - godz. 13.00 i 15.00
W Krainie Lodu

Pod taką nazwą w dwie kolejne piątkowe noce (8 i 15 stycznia 2016r.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Dąbrowie Górniczej odbyły się imprezy dla uczniów klas I-III. Prawie 140 dzieci świetnie bawiło się pod opieką nauczycieli. Uczestniczyli oni w wielu grach, zabawach, konkursach, zabawach sportowych i oczywiście … tańczyli na dyskotece.
Uczniowie zdobywali magicznie litery szukając ukrytego Kaja. W trakcie nocy wyklejali mroźne wzory na ramach okiennych i układali gigantyczne puzzle. Rozwiązywali także konkursowe zadania podczas „Zbójnickiej skrzyni matematycznej” i „Kwiatowych lukach ortograficznych”.
Natomiast podczas zmagań sportowych na sali gimnastycznej ślizgano się na ręcznikach, skakano w workach i zbijano bałwana.
Kiedy wreszcie zdobyto wszystkie magiczne literki i ułożono hasło, które brzmiało „Wieczność” - Królowa Śniegu odjechała, a Gerda i dzieci odnalazły Kaja.
Tak więc, jak na poważny baśniowy wieczór przystało – wszystko zakończył się szczęśliwie. Nikt zaś z uczestników nie nudził się ani chwili.
Każdy też otrzymał „Certyfikat Znawcy Baśni”, a po północy dzieci – zmęczone, lecz pełne wrażeń - znalazły się we własnych łóżkach.
Były to już kolejna tak udana impreza w Piątce. Poprzednio uczniowie klas starszych bawili się podczas „Nocy bajek” (kwiecień 2014) i „Nocy baśni i fantazji z Harrym Potterem” (czerwiec 2015).

Więcej zdjęć można znaleźć na: https://www.facebook.com/sp5dg/

Raport z badań narażenia środowiskowego dzieci na ołów w mieście Dąbrowa Górnicza
opis dokumentutypdata

Raport

pdf25-06-2015[ Pobierz ]
1 611 kB

ul. Strzemieszycka 390

42-530 Dąbrowa Górnicza

sp5dg@interia.pl

Odwiedź nas na Facebooku:

Basen

Tel. 32 2610242

Godziny otwarcia basenu:

poniedziałek - piątek

(ostatnie wejście o 19.00)

sobota - niedziela

(ostatnie wejście o 18.00)

Wejście na basen o pełnych godzinach.

Ceny biletów:

Dorośli - 7 zł