Grupa Tuptusie

WAŻNE WYDARZENIA Z ŻYCIA GRUPY I – TUPTUSIE

1. 22.09.2016 – Spotkanie z policjantem – prelekcja na temat bezpiecznego zachowania się w domu, w przedszkolu i na ulicy.
  2. 24.10.2016 – Dzień Edukacji Narodowej.
  3. 28.10.2016 – Przedszkolny Dzień Dyni – konkursy tematyczne i zabawa taneczna przy muzyce rozrywkowej dla dzieci „na pomarańczowo”.
  4. 25.11.2016 – Międzynarodowy Dzień Misia – obchody połączone ze szkolnym konkursem plastycznym pt. „Miś”.
  5. Listopad 2016 – Ogólnoszkolny konkurs plastyczny: „Miś w bibliotece”.
  6. 29.11.2016 – Andrzejki – Dzień radosnych zabaw i wróżb.
  7. 05.12.2016 – Obchody Dnia Górnika – współpraca z Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej” oraz wizyta prawdziwego górnika.
  8. 06.12.2016 – Mikołajki – Spotkanie przedszkolaków ze św. Mikołajem i wręczenie prezentów.
  9. 07.12.2016 – Pasowanie na Przedszkolaka – uroczyste przyjęcie trzylatków do grona przedszkolaków, nadanie grupie nazwy TUPTUSIE.
  10. Udział w Ogólnopolskiej Akcji „Serce za odwagę”, której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla Weteranów Wojennych. Została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pro-Patria-Lokalni Patrioci” i „Głos Bohatera”.
  11. 23.12.2016 – Wigilia u Tuptusiów – wspólne spotkanie połączone z kolędowaniem podzieleniem się opłatkiem.
  12. Udział w Ogólnoszkolnej akcji charytatywnej dla Domu Dziecka w Sarnowie.
  13. Bajki-czytanki” - wizyta Pani Zofii Kamińskiej ze szkolnej biblioteki.
  14. 13.01.2017 – Bal karnawałowy - podczas którego, zaproszony fotograf robił przedszkolakom pamiątkowe zdjęcia. Prezentacja przez dzieci strojów karnawałowych, udział w  konkursach taneczno – muzycznych oraz zabawa w rytmie dziecięcych przebojów.
  15. 18.01.2017 – Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka – obchody połączone z podkreśleniem roli przyjaźni w życiu każdego człowieka.
  16. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Laurka dla Babci i Dziadka
  17. 01.02.2017 – Warsztaty ekologiczne z udziałem Pani Katarzyny Halek z firmy ALBA.
  18. Udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym: „Śnieżna kraina
  19. 10.02.2017 – Dzień Babci i Dziadka – występy dzieci i wspólne uroczyste świętowanie z przybyłymi gośćmi.
  20. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: „Zaczarowana zima”.
  21. 14.02.2017 – Walentynki – wykonywanie prac plastycznych związanych z obchodami z okazji Dnia św. Walentego.
  22. 17.02.2017 – Dzień Kota – wizyta Pani Bibliotekarki.

Tuptusie aktywnie biorą też udział w:

• Ogólnopolskim Programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.
  • Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Tegoroczna edycja programu jest kontynuacją działań edukacyjnych z zakresu

profilaktyki stomatologicznej wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w polskich przedszkolach już od 2011 roku, w trosce o zdrowy uśmiech dzieci.

• Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Porcja Pozytywnej Energii”  - który uczy jak smacznie jeść i czerpać z tego energię.

Ogólnopolskiej Akcji „Pocztówkowi Przyjaciele”.